Souhrn proběhlých [Pro:]Testů!

Zatímco web nám spal, my rozhodně ne. O [Pro:]testy nikdo nepřišel, jen se nám nedostaly na web. Pojďme si udělat rekapitulaci.

110. [pro:]TEST! meetup – Jak začít s testováním Accessibility – Alina Sedymova

Pomalu ale jistě i k nám do čech proniká důležitost Accessibility (přístupnost) Testingu.
Na přednášce se s Ali podíváme se na to co to vlastně znamená a probereme proč je tato oblast testování důležitá. Dostanete také praktické rady jak začít s tímto druhem testování, včetně nástrojů které se na něj používají.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/288724353/

Sdílená přednáška a fotografie ze setkání


109. [pro:]TEST! meetup – QA chapter lead s Markem Braunem

Podíváme se na to, kdo je to QA Chapter Leader. Proč je taková role potřeba a proč přemýšlet o škálování jak z pohledu businessu tak i z pohledu technického. Jelikož je to více abstraktní téma, tak výklad bude co nejvíce cílen do reálných problémů, fuckupů, na co si dát pozor a jak takovou roli uchopit v praxi. Téma je obsáhlé, vaše otázky budou velmi důležité, jelikož právě tyto otázky mohou pomoci v praxi.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/288008397/


108. [pro:]TEST! meetup – Test automatizace v Playwright

Playwright je moderní knihovna pro automatizaci moderních prohlížečů. Nabízí vše, co by si mohl automatizér přát a ještě mnohem víc.
Ve spojení s nativním test runnerem, který vyvíjí stejný tým pro prostředí Node.js, pak máte k dispozici velice mocný nástroj pro psaní automatizovaných testů moderních frontendových aplikací.
Během společné hodiny vám tento nástroj představíme a ukážeme, jak snadné je začít a pokusíme se vysvětlit základní koncepty práce s Playwrightem.
Podělíme se rovněž o své zkušenosti s implementací Playwrightu na projektech a na základě našich zkušeností srovnáme Playwright s jinými nástroji nebo frameworky, jako je Selenium, Cypress, Webdrivew.io, a podobně.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/286604262/


107. [pro:]TEST! meetup – Zachraňte životy! Kooperativní hra.

Chcete si vyzkoušet, jak jako team umíte komunikovat a spolupracovat při řešení krizové situace? Přijďte si vyzkoušet simulaci Raven13.
Co vás čeká?
Simulace bude probíhat zároveň v reálu a v počítačové síti. Ve skupině 5 až 9 hráčů budete spolupracovat na společném úkolu. Použijete při tom také mobilní telefony, ale většinu informací si budete muset předat mezi sebou, protože stejně jako v reálu nikdo nemá přehled o všem.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/284821963/


106. [pro:]TEST! Jak se hledá tester

Jak se hledá tester? Jak se hledá dobrý tester? To je téma dalšího panelové diskuse na [pro:]TEST!u.


105. [pro:]TEST! – Libor Šimo o teorii omezení

Jednou možná přijde čas, kdy se i vaše QA oddělení stane úzkým hrdlem vývoje.
A jak z toho následně ven, obzvlášť v době, kdy najít dobrého testera na trhu práce je značně náročné? 🙁 O tom co zafungovalo v týmu, který vyvíjí nástroje pro prodej letenek, hotelů a souvisejících služeb vám přijde povyprávět Libor Šimo, QA lead ve společnosti C.E.E. Group Travelport a.s.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/283227886/


104. [pro:]TEST! – Vivek Shringi about Puppeteer

Puppeteer is a node library that provides high-level API to control chrome and chromium. Puppeteer can also be used for browser automation as it has all capability to perform all the standard operations. In my presentation, You will learn about the basics of Puppeteer and how it can be utilized as a Browser automation tool.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/282124529/


103. [pro:]TEST! Martin Hrášek✨ expect(true).toBeTruthy()

Předpoklad místo důkazu, aneb pohled DevOpsáka na testování skrze celý software delivery chain.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/281566536/


102. [pro:]TEST! – Testovací odpoledne s Kvalitním Kafem

Nachystali jsme si pro Vás dvě přednášky od Petra Fifky a Marcela Veselky. Stanete se také součástí natáčení podcastu Kvalitní Kafe

https://www.meetup.com/protest_cz/events/280210840/


101. [pro:]TEST! – Testujeme okem informační bezpečnosti se Zuzanou Pechovou

Zuzana nás nebude učit dělat penetrační testy a další pokročilé úlohy z kybernetické bezpečnosti, ale bude nám vyprávět o tom, čeho si můžeme při normálním testování všímat a zároveň nám ukáže jakým směrem se rozvíjet, pokud přece jen budeme chtít zdrhnout z quality assurance a proniknout hlouběji do cybersecurity.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/279598290/


100. [pro:]TEST! REUNION

Je to neuvěřitelné, ale je to tu! 100. setkání komunity. 100 přednášek, workshopů, panelovek, diskusí. A co je hlavní, 100x jsme se sešli. Ani covid nám nezabránil dál rozvíjet komunitu a rychle jsme se přesunuli do live streamů. A v tomto formátu bude probíhat i panelová diskuse s organizátory, na kterou Vás zveme. O komunitě současné, minulé i budoucí. A pozor, přijde i kouzelník.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/279340696/


99. [pro:]TEST! VirtualReality pro konferenci Testing United s Petrem Svobodou

Peter Svoboda je dlouholetý propagátor kvalitního softwaru a pořadatel mezinárodní konference Testing United. Letošní ročník bude unikátní v propojení reálného světa a virtuální reality. Co to znamená? Konference se bude konat naživo v Praze, ale účastníci z celého světa se budou moci připojit prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu a získají tak unikátní zážitek. Tahle nová technologie dostala název United Reality a Peter Svoboda nám na 99. [pro:]TEST!u bude vyprávět, jak se taková záležitost vlastně testuje.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/278568786/


98. [pro:]TEST! Testujeme API v Cypressu s Filipem Hricem

Takmer každá moderná webová aplikácia využíva na komunikáciu s databázou nejakú formu API. Počas nášho webinára sa pozrieme na to, akým spôsobom vieme využiť Cypress na testovanie API volaní, ktoré robí naša aplikácia. Okrem toho sa spoločne pozrieme na to, akým spôsobom môžeme s týmito API volaniami pracovať a otestovať tak rôzne API edge cases.

https://www.meetup.com/protest_cz/events/277415676/