Pozvánka na 125. [pro:]TEST!

125. [pro:]TEST! Sandra Klašková –
K čemu že jsou ty test design techniky?

Anotace Přednášky
To, zda používáme při test designu nějaké test design techniky má zásadní dopad na efektivitu celého testování. Před čtyřmi lety jsem ve svém okolí provedla průzkum na téma používání test design technik a nyní, po covidu a nástupu AI, jsem průzkum zopakovala. Jak se situace za čtyři roky změnila? Používají se test design techniky více? Na to se spolu podíváme hned v úvodu našeho setkání.
A protože je mezi námi stále i dost lidí, kteří se s test design technikami zatím neměli možnost seznámit, podíváme se na několik základních technik a zejména na důvody, proč bychom je měli používat.
Na závěr si ukážeme některé z volně dostupných nástrojů, které můžeme na test design využít a řekneme si, zda se vyplatí používat AI.

O Speakrovi
Sandra
je ISTQB certifikovaná test manažerka a test analytička s téměř 10 lety zkušeností v procesech zajišťování kvality, test managementu, test analýzy, školení a vedení testovacích týmů. Za svou kariéru prošla backend i frontend projekty a to zejména v bankovním sektoru. Kromě toho se specializuje právě na efektivitu test analýzy, kterou vyučuje v rámci školení Test analýza v praxi, Test design techniky a aktuálně připravovaném praktickém workshopu Approaches to Software Testing and Development Beyond Agile Environments.

Kdy: 25.6.2024 od 18:00
Kde: tentokrát online

Více info na adrese: Meetup.com/protest_cz

Těšíme se – organizátoři [Pro:]Test!

p.s. víte že máme Slack? Připojit se můžete zde