Organizátoři

Asi už nás znáte z meetupů nebo ze slacku, ale ať máme jasno, kdo za [pro]Testem stojí.

Sandra Atiová


Jako tester jsem začala pracovat v roce 2015 a i když jsem původně plánovala kariéru vývojáře, tak nakonec jsem ráda, že se tak nestalo.
Vyzkoušela jsem různé pozice od „klikače“ až po manažera a momentálně se převážně věnuji test analýze. V ProTestu mám na starost dílčí úkoly, například zajišťuji rezervaci restaurací, které navštěvujeme po ProTestech, nebo komunikuji s Patrony na Patreonu. Volný čas věnuji hrám, kočkám a někdy i přátelům
🙂
Na ProTestu mám nejraději, že je to pro mě taková „záchranná síť“ a nejsem v tom testerském světě sama.

Markéta Čonka

Veronika Dudová

Radek Kitner

Václav Mareš

Lucie Nová


K testování jsem se dostala vlastně ve stejné době, kdy jsem začala pracovat v IT. Jen jsem tehdy ještě nevěděla, že to může být samostatná role. V proTESTu se starám o praktickou stránku organizace meetupů, zajištění prostor a podobně.Ve volném čase vymýšlím blbosti a chodím fotit tramvaje. Na proTESTu mě nepřestává fascinovat, že i když se během času proměňují návštěvníci i organizátoři proTESTu, pořád dává smysl mít platformu, kde se můžeme setkávat a bavit o testování a kvalitě softwaru.

Libor Šimo
Moje cesta k profesionálnímu testování začala již v roce 2003, kdy jsem byl přizván k vývoji nového e-shopu ve společnosti Mironet.
Následně jsem ve společnosti IDC-softwarehouse dostal na starost v roli projekt manažera produkt Galileo Online. A když jsme přešli na agilní vývoj, tak jsem se z PM stal QA
🙂
Od té doby si hrdě říkám tester a svoji práci miluji
🙂
V ProTestu se snažím pomáhat s čím se dá, přispívám na sociální sítě, přednáším a hlavně pomáhám při přípravě pravidelných setkání komunity.

Jana Veselá

Petr FifkaDo testingu jsem se dostal na jaře 2013, a to úplnou náhodou náhodou. Začínal jsem ve Vodafone jako UAT tester a postupně jsem se vypracoval přes leaderskou pozici k automatizaci testování. Dneska se věnuju právě automatizacím a také test managementu.
V proTESTu se starám o finance a právní věci.
Moje mise je šířit osvětu o tom, že je testování plnohodnotný profesionální obor, že má svoje experty a hlavně že má smysl. Rád také přednáším a školím. Proto je pro mě proTEST ideální místo, kde mohu tuto misi naplňovat.